איך יודעים שהמצבר חלש?

פוסט זה בבלוג מספק מידע כיצד לזהות את הסימנים של מצבר חלש לרכב, כיצד להבטיח חיי סוללה ארוכים יותר ואיזו פעולה יש לנקוט כדי לעזור למצבר להמשיך לפעול. זהו מדריך מקיף שיאפשר לך להיות יותר מודע לסוללה ולמנוע בעיות רכב בלתי צפויות.

איך יודעים שהמצבר חלש? הקדמה

מצבר תקין מאפשר נסיעה רציפה ונעימה ברכב, וקל להתניע את הרכב לקראת כל נסיעה.
ישנן כמה תקלות כמו לדוגמה:

 • קושי בהתנעת הרכב.
 • הרכב נכבה לעתים תכופות.
 • נורית אזהרה על המצבר, נדלקת בלוח המחוונים לעתים תכופות.
 • התאורה מהבהבת או חלשה, עקב בעיה של אי אספקת האנרגיה.

בכל המקרים הללו, קיימת סבירות גבוהה שהמצבר חלש ולכן חשוב לבדוק אותו ובמידת הצורך להתקין מצבר חדש.

ענק המצברים היא חברה ותיקה ויעילה, בעלת פריסה ארצית של סניפים, הפועלת בשיטת שירות חדשה וייחודית המקלה מאד על הנהגים שחושבים כי קיימת תקלה במצבר שלהם.
לקוח המעוניין שיבדקו את המצבר שלו, מתקשר למוקד השירות של החברה, מסביר את מהות התקלה, מעביר מידע מפורט על סוג הרכב ועל הדגם הספציפי, ופרטים על מיקום הרכב.
במשרדי החברה מוודאים כי קיים במלאי שלהם מצבר המתאים לסוג רכב זה וטכנאי הנמצא באזור קרוב מגיע תוך פרק זמן קצר למיקום שבו ממתין הרכב הבעייתי.

לאחר בדיקה קצרה, מסביר הטכנאי לבעל הרכב אם אכן המצבר התרוקן ויש צורך להחליפו או אם מדובר בתקלה אחרת וכדאי שהלקוח יפנה למוסך כי המצבר תקין ואין צורך להחליפו.
אם אכן התרוקן המצבר, מוציא הטכנאי המיומן את המצבר הישן ממיקומו ומתקין במקומו את המצבר החדש.
מדובר בפעולה מהירה שמתבצעת תוך כמה דקות ומיד לאחר מכן, אפשר כבר לנסות להפעיל את המנוע.
בדרך כלל מיד לאחר ההתקנה, האוטו מתניע במהירות וללא תקלות ואפשר לנסוע באופן בטוח ברכב.
התשלום לחברת ענק המצברים מתבצע בנוחות במזומן או באמצעות כרטיס אשראי כך שהלקוח לא מתעכב, העסקה מתבצעת במהירות והלקוח והטכנאי ממשיכים לדרכם.

להתייעצות ללא עלות בנוגע למצבר חייגו – 072-390-1116

1. ‘המנוע שלך מתניע לאט?’ – זיהוי סימני מצבר חלש

אם אי פעם חווית את התסכול של סיבוב המפתח במתג ההצתה של המכונית שלך ושמיעת צליל התכווצות איטית, זה עשוי להיות סימן מובהק למצבר חלש. מנוע מתניע איטי הוא אחד האינדיקטורים הנפוצים ביותר לכך שהסוללה שלך מאבדת את כוחה. כשהסוללה נחלשת, היא מתקשה לספק את הזרם החשמלי הדרוש כדי להתניע את המנוע באופן מיידי. זה יכול לגרום לעיכוב או היסוס כאשר אתה מנסה להתניע את הרכב שלך.

בנוסף למנוע מתניע איטי, ישנם עוד כמה סימנים שיכולים לעזור לך לזהות מצבר חלש. פנסים עמומים, למשל, הם לעתים קרובות אינדיקציה ברורה לכך שהסוללה שלך מתקשה לספק מספיק חשמל למערכת החשמל. באופן דומה, אם אתה מבחין שהאורות הפנימיים או לוח המחוונים עמומים מהרגיל, סביר להניח שהסוללה שלך אוזלת.

סימן נוסף למצבר חלש הוא קושי להתניע את המכונית במזג אוויר קר. טמפרטורות קרות עלולות להשפיע באופן משמעותי על ביצועי הסוללה, ולגרום לה לאבד כוח מהר יותר. אם אתה מגלה שמכונית שלך מתקשה להתניע בבקרים קרים, גם לאחר כמה ניסיונות, זה סימן שהמצבר שלך חלש ואולי צריך להחליף אותו.

יתר על כן, אם אתה נתקל בבעיות חשמל תכופות כמו רדיו מת, חלונות חשמליים לא תקינים או מערכת מיזוג אוויר לא אמינה, זה יכול להיות תוצאה של מצבר חלש. ככל שהסוללה מאבדת את כוחה, היא הופכת פחות מסוגלת לספק זרימה קבועה של חשמל לרכיבים החשמליים השונים במכונית שלך, מה שמוביל לבעיות אלו.

2. מצבר בריא הוא מצבר שמח’ – איך לשמור על חיי מצבר ארוכים יותר

טיפול נאות במצבר המכונית שלך חיוני לשמירה על אורך חייו. הנה כמה טיפים שיעזרו לך להאריך את חיי המצבר שלך:

 • 1. שמור על המצבר שלך נקי:
  בדוק באופן קבוע את הסוללה שלך לאיתור סימנים של קורוזיה או הצטברות על המסופים. השתמש בתערובת של סודה לשתייה ומים כדי לנקות בעדינות את המסופים עם מברשת רכה. זה יבטיח חיבור טוב וימנע כל התנגדות חשמלית.
 • 2. הימנעו מנסיעות קצרות תכופות:
  נסיעות קצרות, במיוחד במזג אוויר קר, עלולות להעמיס על הסוללה. ההתנעה והעצירה המתמדת לא נותנת לסוללה שלך מספיק זמן להיטען מחדש. במידת האפשר, נסה לשלב מספר סידורים בנסיעה אחת כדי למזער את העומס על הסוללה.
 • 3. כבה את אביזרי החשמל:
  השארת הפנסים, הרדיו או מיזוג האוויר דולקים כשהמנוע אינו פועל עלולה לרוקן את הסוללה. זכור תמיד לכבות את כל האביזרים החשמליים לפני כיבוי המנוע כדי לשמור על כוח המצבר.
 • 4. בדוק אם יש ניקוז טפילי:
  חלק מהרכיבים החשמליים במכונית שלך עשויים להמשיך לשאוב חשמל גם כשהמנוע כבוי, מה שיוביל למצבר שהתרוקן. אם אתה מבחין שהסוללה שלך מתרוקנת לעתים קרובות, בקש ממכונאי מקצועי לבדוק אם יש ניקוז טפילי ולטפל בבעיה.
 • 5. הקפידו על מפלסי נוזלים תקינים:
  חלק מהמצברים לרכב דורשים תחזוקה שוטפת, כמו בדיקה ומילוי מפלסי הנוזלים. עיין במדריך לבעלים של המכונית שלך כדי לקבוע אם הסוללה שלך דורשת סוג זה של תחזוקה. אם כן, הקפידו לבדוק מעת לעת ולהוסיף מים מזוקקים לפי הצורך.

להחלפת מצבר חייגו – 072-390-1116

3. ‘האם ניתן להציל את המצבר הזה?’ – פעולות להארכת חיי המצבר

נקיטת אמצעים יזומים עלולה לחסוך ולהאריך את תוחלת החיים של המצבר שלך. הנה כמה פעולות שתוכל לנקוט כדי להאריך את חיי המצבר:

 • 1. טען את הסוללה באופן קבוע:
  אם יש לך סוללה חלשה, חשוב לשמור עליה טעונה. השקיעו במטען מצברים באיכות טובה והקפידו לטעון את המצבר במלואו לפני השימוש ברכב. טעינה רגילה מסייעת במניעת סולפטציה, גורם שכיח לכשל בסוללה.
 • 2. הימנע מפריקות עמוקות:
  פריקות עמוקות, שבהן הסוללה מתרוקנת לחלוטין, עשויות להזיק לבריאותה. נסו להימנע ממצבים שבהם הסוללה שלכם ריקה לחלוטין, שכן הדבר עלול להוביל לנזק בלתי הפיך. אם אינך יכול להתניע את המכונית שלך בגלל מצבר חלש, השתמש במתנע הזינוק או במגבר סוללה נייד במקום לרוקן אותו במלואו.
 • 3. הפחת עומסי חשמל מיותרים:
  צמצם את השימוש באביזרים חשמליים כאשר המנוע שלך אינו פועל. הפעלת הפנסים הקדמיים, מערכת הסטריאו או רכיבים חשמליים אחרים מבלי שהמנוע פועל עלולה להפעיל עומס על המצבר. שים לב לצריכת החשמל שלך כדי להפחית לחץ מיותר על הסוללה.
 • 4. אחסן את המצבר שלך כראוי:
  אם יש לך מצבר חלופי או שאתה צריך לאחסן את הרכב לתקופה ממושכת, חשוב לאחסן את המצבר בצורה נכונה. נתק את המצבר מהרכב ואחסן אותו במקום קריר ויבש. הקפד להרחיק אותו מכל מקורות חום או קור קיצוני, שכן תנודות בטמפרטורה עלולות להשפיע על הביצועים שלו.
 • 5. תחזוקה ובדיקות שוטפות:
  בדוק באופן קבוע את הסוללה שלך לאיתור סימני נזק, קורוזיה או דליפות. אם אתה מבחין בבעיות כלשהן, חשוב לטפל בהן בהקדם. בנוסף, עמידה בלוח הזמנים המומלץ של יצרן הרכב שלך תעזור להבטיח שהמצבר שלך במצב אופטימלי.

4. ‘הרוצח השקט של המצברים – אמצעי מניעה כדי לשמור על הסוללה שלך במצב שיא

מצבר הרכב שלך יכול להיות מושפע מ”רוצח שקט” שמחליש בהדרגה את ביצועיו לאורך זמן. הרוצח השקט הזה הוא לא אחר מאשר קורוזיה. הדקים והכבלים של המצבר מועדים לפתח קורוזיה, שעלולה לעכב את זרימת החשמל ולפגוע ביעילות המצבר.

כדי למנוע זאת, חיוני לבדוק באופן קבוע את הדקים והכבלים של הסוללה שלך לאיתור סימני קורוזיה. אם אתה מבחין בהצטברות של חומרים לבנים או ירקרקים, זה סימן לכך שהחלה להיווצר קורוזיה. ניקוי המסופים והכבלים יכול לעזור לשחזר זרימת חשמל תקינה ולהאריך את חיי המצבר.

כדי לנקות את המסופים, התחל בניתוק הכבל השלילי (שחור) ואחריו הכבל החיובי (אדום). השתמש במברשת תיל או במנקה מסופי סוללה כדי לקרצף את הקורוזיה בעדינות. הקפד ללבוש כפפות מגן ומשקפי עיניים במהלך תהליך זה. לאחר הניקוי, שטפו את המסופים בתערובת של סודה לשתייה ומים כדי לנטרל שאריות חומצה שנותרו.

מלבד ניקוי, אמצעי מניעה נוסף הוא מריחת מגן קצה או שכבה דקה של ג’לי נפט על הטרמינלים לאחר הניקוי. זה פועל כמחסום, ומונע היווצרות קורוזיה עתידית. בנוסף, בדוק את מגש המצבר ואת תושבת האחיזה לאיתור סימנים של חלודה או נזק, שכן אלה יכולים גם לתרום לבעיות בסוללה.

הבנת הסימנים של מצבר חלש חיונית בשמירה על בריאות המכונית שלך ומניעת נסיבות לא רצויות. בדיקות שוטפות ותחזוקה נאותה לא רק מבטיחים חיי מצבר ארוכים יותר אלא גם חוסכים כסף בטווח הארוך. זכור תמיד, המצבר שלך הוא הלב של מערכת החשמל של המכונית שלך; טיפול טוב בו הוא חובה.

צוות ענק המצברים זמין לשירותכם​:
072-390-1116

איך יודעים שהמצבר חלש?
מצבר עד הבית מצבר בתל אביב מצבר בראשון לציון מצבר ברחובות מצבר בפתח תקווה מצבר ברמת גן מצבר במודיעין מצבר בנתניה מצבר בלוד מצבר בבני ברק מצבר בראש העין מצבר ברמלה מצבר ברמת השרון מצבר בגבעתיים מצבר בבת ים מצבר בכפר סבא מצבר בחולון מצבר בירושלים מצבר בחיפה מצבר בנס ציונה מצבר בגני תקווה מצבר בחדרה מצבר בהוד השרון מצבר לרכב מצבר בוש מצבר טיטניום מצבר שנפ מצבר וולטה מצבר ניסן פאוור מצבר ורטה מצבר יד שנייה מצבר בבית שמש מצבר במזור מצבר בבן שמן מצבר באזור מצבר בסביון מצבר בעפולה מצבר ביבנה מצבר בגדרה מצבר קריית גת מצבר בבאר שבע מצבר 72 אמפר מצבר 60 אמפר מצברים בזול מצבר באשקלון מצבר באשדוד מצבר בגבעת שמואל Call Now Button דילוג לתוכן