איך מייצרים מצבר?

האם גם לכם יצא להסתכל על רכיבים שונים ברכב שלכם ולחשוב איך ייצרו אותם? האם אי פעם תהיתם איך מייצרים מצבר לרכב? כששואלים אותנו כאן בחברת ענק המצברים את השאלה הזו אנחנו תמיד מחייכים מאוזן לאוזן ושמחים להסביר על תהליך הייצור של הרכיב שעבורנו הוא תשוקה גדולה. אם הגעתם לכאן כנראה שזה מעניין גם אתכם, אז ננסה להסביר בקצרה ובמילים פשוטות את תהליך הייצור של מצברים.

על מצברים לרכב – סוללת עופרת

מצברים הן למעשה סוללות חשמליות נטענות המבוססת על עופרת חומצה הנשענת על תגובה כימית של לוחות עופרת בתמיסה נוזלית של חומצה גופרתית. אלו הן סוללות שנחשבות לנפוצות ביותר בעולם עם היקף מכירות שנתי בסך מיליארדי דולרים.

כ-60 אחוזים מהמצברים בעולם משמשים כמקור כוח להנעה חשמלית של כלי רכב והיתר משמשים למערכות גיבוי למתקנים נייחים וכן לצורך אגירת אנרגיה.

איך מייצרים מצבר – השלבים העיקריים על רגל אחת

  • הכנת לוחות העופרת: מכינים את הלוחות מהם מייצרים את המצבר מעופרת טהורה מעורבבת עם תוספים שונים כמו קלציום או אנטימון כדי לחזק את הלוח.
  • הכנת תחמוצת עופרת: מכינים תחמוצת עופרת על ידי הזרמת עופרת בתוך כלי שהוא מעין סיר ענק בעצם בשם ברטון.
  • מריחת המשחה על הלוחות: כאשר תחמוצת העופרת מתקררת מכינים ממנה משחה ומכינים למעשה משחה שלילית וחיובית כדי ליצור את הניגוד החשמלי.
  • תהליך אשפרה: תהליך שנועד להוריד את רמת העופרת החופשית. מכניסים את המצברים לחדר מיוחד שם הם מקבלים הרבה לחות ולאחר מכן מייבשים אותם לחלוטין כדי להוריד לגמרי את הלחות.
  • הרכבה: בשלב הזה הלוחות והמעטפת יורכבו לכדי יחידה אחת וממלאים כל מצבר שבו שישה תאים בשש לוחות עופרת. סוגרים את הארגז ומלחימים בין התאים.
  • טעינת המצבר: מכאן מכניסים את המצברים לאמבטיות מיוחדות לביצוע טעינה.
  • גימור: לאחר הסיום כל מצבר עובר בדיקות תקינות וכן עבודות גימור כולל שטיפה, ייבוש והדבקת מדבקות במידת הצורך.

אלו הם כמובן השלבים על קצה המזלג ואם זה מעניין אתכם ואתם רוצים ללמוד על זה עוד תרגישו חופשי ליצור איתנו קשר בכל שלב!

 

 

צוות ענק המצברים זמין לשירותכם:
072-390-1116

אוליי יעניין אותך גם:

איך מייצרים מצבר?
מצבר עד הבית מצבר בתל אביב מצבר בראשון לציון מצבר ברחובות מצבר בפתח תקווה מצבר ברמת גן מצבר במודיעין מצבר בנתניה מצבר בלוד מצבר בבני ברק מצבר בראש העין מצבר ברמלה מצבר ברמת השרון מצבר בגבעתיים מצבר בבת ים מצבר בכפר סבא מצבר בחולון מצבר בירושלים מצבר בחיפה מצבר בנס ציונה מצבר בגני תקווה מצבר בחדרה מצבר בהוד השרון מצבר לרכב מצבר בוש מצבר טיטניום מצבר שנפ מצבר וולטה מצבר ניסן פאוור מצבר ורטה מצבר יד שנייה מצבר בבית שמש מצבר במזור מצבר בבן שמן מצבר באזור מצבר בסביון מצבר בעפולה מצבר ביבנה מצבר בגדרה מצבר קריית גת מצבר בבאר שבע מצבר 72 אמפר מצבר 60 אמפר מצברים בזול מצבר באשקלון מצבר באשדוד מצבר בגבעת שמואל Call Now Button דילוג לתוכן