מה ההבדל בין מצבר יבש לרטוב?

אנחנו כאן בחברת ענק המצברים נתקלים באופן יומיומי כמעט בלקוחות סקרנים עם לא מעט שאלות שונות ומגוונות על מצברים. איך לשמור על מצבר לרכב? מה מיוחד בטכנולוגיה של מצברי טיטניום? מה זה מצבר פריקה עמוקה? כל אלו שאלו ששאלו אותנו הרבה יותר מפעם אחת. עם זאת נראה כי השאלה הנפוצה ביותר שבה אנו נתקלים היא מה ההבדל בין מצבר יבש לרטוב וזה הזמן לעשות סדר בדברים אחת ולתמיד.

מצבר יבש ומצבר רטוב – מה ההבדלים?

אז בואו נתחיל מהבסיס. ההבדל בין סוגי המצברים הוא פשוט מאד להבנה. המצבר הרטוב הוא פתוח ומכיל בתוכו מים (ומכאן שמו – מצבר רטוב). המצבר היבש לא מכיל מים והוא מצבר במערכת סגורה לחלוטין. בואו נדבר קצת יותר לעומק על כל סוג.

מצבר רטוב

המצבר הזה מצריך תחזוקה גבוהה יותר ויש לבדוק אחת לכמה חודשים אם חסרים מים מזוקקים במצבר ובמידה וכן יש להוסיף. בחודשי הקיץ צריך לבדוק אפילו יותר כי בגלל החום הם נוטים להתאדות. חשוב לזכור כי מים רגילים עלולים לגרום לחלודה ולשבש את תקינות המצבר ולכן חייבים להשתמש במים מזוקקים.

מצבר יבש

מצבר יבש לא מצריך את אותה התחזוקה שמצריך מצבר רטוב ואין צורך מן הסתם להוסיף מים. עם זאת, כמו מצבר רטוב גם כאן חשוב לעשות בדיקת לכלוך חיצונית ולנקות את המצבר אחת לכמה הזמן. גם למצבר יבש וגם למצבר רטוב חשוב לעשות בדיקת מתח אחת לשנה במוסכים מורשים. המצבר היבש הוא מערכת סגורה בעצם ולכן יש לו מנגנון קירור פנימי מובנה.

איזה מצבר יותר טוב?

אז בגדול אי אפשר לענות על השאלה הזה והדעות חלוקות לכאן ולכאן. ככלל נראה כי אין אחד שהוא יותר טוב מהשני והשאלה היא בעיקר איזה מצבר מתאים לאיזה סוג של רכב.

יש לכם עוד שאלות? תרגישו חופשי לפנות אלינו

רוצים לדעת עוד על מצברים לרכב? מעוניינים לרכוש מצבר בזול של מותג איכותי ומוביל? נשמח לעזור בכל המקרים הללו ואתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל שלב!

צוות ענק המצברים זמין לשירותכם:
072-390-1116

אוליי יעניין אותך גם:

מה ההבדל בין מצבר יבש לרטוב?
מצבר עד הבית מצבר בתל אביב מצבר בראשון לציון מצבר ברחובות מצבר בפתח תקווה מצבר ברמת גן מצבר במודיעין מצבר בנתניה מצבר בלוד מצבר בבני ברק מצבר בראש העין מצבר ברמלה מצבר ברמת השרון מצבר בגבעתיים מצבר בבת ים מצבר בכפר סבא מצבר בחולון מצבר בירושלים מצבר בחיפה מצבר בנס ציונה מצבר בגני תקווה מצבר בחדרה מצבר בהוד השרון מצבר לרכב מצבר בוש מצבר טיטניום מצבר שנפ מצבר וולטה מצבר ניסן פאוור מצבר ורטה מצבר יד שנייה מצבר בבית שמש מצבר במזור מצבר בבן שמן מצבר באזור מצבר בסביון מצבר בעפולה מצבר ביבנה מצבר בגדרה מצבר קריית גת מצבר בבאר שבע מצבר 72 אמפר מצבר 60 אמפר מצברים בזול מצבר באשקלון מצבר באשדוד מצבר בגבעת שמואל Call Now Button דילוג לתוכן