תקלות נפוצות של מצברים לרכב

חשוב להבהיר כבר עכשיו – מצברים הם חלקים עמידים ביותר שלרוב לא נגרמות בהן תקלות מיוחדות, ובכל מקרה אם תרכשו אצלנו בחברת ענק המצברים מצבר לרכב תקבלו תיקון והחלפה במסגרת תקופת האחריות במהירות הבזק (וכמובן שנשמח לעזור גם מעבר לתקופת האחריות). עם זאת ישנן בהחלט תקלות שהן נפוצות יותר מאחרות, בואו נכיר אותן.

מצבר שבק חיים

זה לא משנה אם זה מצבר שנפ, דווקא מצבר בוש או כל מותג אחר – תוחלת החיים הממוצעת של מצברים היא בטווח של בין שנתיים לשלוש פחות או יותר. התקלה הנפוצה והמוכרת ביותר היא כאשר המצבר מגיע לסוף חייו וצריך להחליף אותו. בדרך כלל נזהה שכשנראה שמכלולי החשמל ברכב ״משתגעים״.

פריקת מצבר

המצברים מספקים לנו חשמל כשהרכב מונע והאלטרנטור דואג לטעינה שלהם בכל זמן. אם הרכב לא מונע ושכחנו את אחד ממכלולי החשמל דולקים (למשל את הפנסים), המצבר מספק חשמל ולא נטען וכך הוא פורק את כל האנרגיה שלו. נזהה כשנגיע לרכב והוא פשוט לא מניע. ניתן לפתור לבד על ידי הנעה באמצעות רכב אחר עם כבלים. מצב כזה עשוי לקרות אגב גם אם לא שכחנו לכבות מכלולים חשמליים ברכב אלא פשוט לא הנענו אותו לזמן ממושך של כמה שבועות.

קורוזיה בקטבי המצבר

קורוזיה על הקטבים של המצבר היא אחת הסיבות הנפוצות לכך שכלי רכב לא מניעים. בדרך כלל זה נראה כמו סוג של אבקה לבנה וזה למעשה מוריד משמעותית את יכולת ההולכה החשמלית. כדי לפתור את הבעיה יש לנקות את הקורוזיה וכדי למנוע הישנות של התופעה אפשר למרוח וזלין על הקטבים (אגב, זה לא קשור לשאלה אם זה מצבר בזול או מצבר יקר, זה יכול לקרות בכל מצב).

לסיכום – אלו הן שלוש התקלות הנפוצות ביותר של מצברים ואפשר לראות שאת רובן ניתן לפתור בעצמנו. אם יש לכם בעיה שאתם לא מצליחים לפתור לבד, הרגישו חופשי לפנות אלינו בכל שלב ואנו נשמח לסייע ולדאוג לכם למצבר תקין, חדש ומקורי שישרת אתכם נאמנה עוד שנים ארוכות.

צוות ענק המצברים זמין לשירותכם:
072-390-1116

אוליי יעניין אותך גם:

תקלות נפוצות של מצברים לרכב
מצבר עד הבית מצבר בתל אביב מצבר בראשון לציון מצבר ברחובות מצבר בפתח תקווה מצבר ברמת גן מצבר במודיעין מצבר בנתניה מצבר בלוד מצבר בבני ברק מצבר בראש העין מצבר ברמלה מצבר ברמת השרון מצבר בגבעתיים מצבר בבת ים מצבר בכפר סבא מצבר בחולון מצבר בירושלים מצבר בחיפה מצבר בנס ציונה מצבר בגני תקווה מצבר בחדרה מצבר בהוד השרון מצבר לרכב מצבר בוש מצבר טיטניום מצבר שנפ מצבר וולטה מצבר ניסן פאוור מצבר ורטה מצבר יד שנייה מצבר בבית שמש מצבר במזור מצבר בבן שמן מצבר באזור מצבר בסביון מצבר בעפולה מצבר ביבנה מצבר בגדרה מצבר קריית גת מצבר בבאר שבע מצבר 72 אמפר מצבר 60 אמפר מצברים בזול מצבר באשקלון מצבר באשדוד מצבר בגבעת שמואל Call Now Button דילוג לתוכן